Pradėti vėjo greičio ir kitų jūrinės aplinkos parametrų matavimai Baltijos jūroje

Vykdant Energetikos ministerijos ir Ispanijos įmonės EOLOS Floating Lidar Solutions SL sudarytą sutartį, šių metų liepos 19 dieną dvejose iš anksto numatytose vietose Baltijos jūroje buvo užinkaruoti du plūdurai su specializuota vėjo greitį, kryptį, atmosferos slėgį, oro temperatūrą, santykinę drėgmę, bangų spektro piko laikotarpį, maksimalų bangų aukštį, srovių stiprumą ir kryptį bei vandens lygį matuojančia įranga. Plūdurų inkaravimo darbus kartu su Ispanijos specialistais atliko Lietuvos uždaroji akcinė bendrovė „Garant Diving“.

Hidrometeorologinių parametrų duomenys iš plūdurų vienerius metus bus gaunami nuotoliniu būdu. Numatoma, kad surinkti duomenys bus apdoroti iki 2023 m. liepos pabaigos. Jie yra labai svarbūs rengiantis 2023 m. pabaigoje numatytiems organizuoti konkursams vėjo elektrinių plėtrai ir eksploatacijai Lietuvos jūrinėje teritorijoje. Potencialiems vystytojams šie duomenys padės parinkti vėjo turbinų modelius, įvertinti gamybos pajėgumus ir eksploatavimo laiką.

Preliminariais vertinimais, Lietuvos jūrinėje teritorijoje įrengtas apie 700 MW galios vėjo elektrinių parkas kasmet pagamins apie 2,5–3 TWh elektros energijos, kas sudaro apie 25 proc. Lietuvos poreikio. Šie papildomi elektros energijos gamybos pajėgumai prisidės prie priklausomybės nuo elektros energijos importo mažinimo.

Kitos naujienos